Wydarzenia

wydany w Zieleń Miejska – 2017-1
  DRUKUJ

GARDENIA rozkwitnie na wiosnę

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

Tuż przed nastaniem kalendarzowej wiosny stolica Wielkopolski będzie miejscem prezentacji nowych trendów ogrodniczych w ramach Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, które odbędą się w dniach 2-4 marca 2017 r. w Poznaniu.

XI edycja GARDENII z pewnością będzie bardzo udana. Potwierdzają to wystawcy, którzy licznie zgłosili swój udział w tym wydarzeniu. – Targi GARDENIA mają jasno sprecyzowaną strategię rozwoju oraz plany na przyszłość. Wszystko to bazuje na znajomości branży i opiniach zebranych od naszych partnerów biznesowych. Z roku na rok przekonujemy się o skuteczności tych działań – podkreśla Jakuba Patelka, dyrektor projektu.

Największą atrakcją dla zwiedzających staną się oczywiście wspaniale zaaranżowane stoiska wystawców obfitujące w nowości, których lista stale się wydłuża. To właśnie w tej przestrzeni będzie można prowadzić rozmowy stricte handlowe i te o bardziej swobodnym charakterze. Z myślą profesjonalnych zwiedzających przygotowano wiele dedykowanych wydarzeń. Pozostałe punkty programu zaspokoją potrzeby fanów zieleni balkonowej, tarasowej oraz właścicieli przydomowych ogródków czy posiadaczy działek.

Nowości, nowości i jeszcze raz nowości

Jednym z głównych powodów, dla których odwiedza się GARDENIĘ jest możliwość zapoznania z nowymi trendami i innowacyjnym asortymentem ze wszystkich sektorów ogrodniczych. Wiele z nowości zadebiutuje właśnie na targach. Osoby poszukujące folii do ściółkowania i sterowania wegetacją roślin, folii tunelowych czy agrowłókniny wykonanych z najlepszej jakości materiałów znajdą je na stoisku firmy Center Plast. W ofercie DAXTON POLAND uwzględniono szachy ogrodowe, które uprzyjemnią spotkania na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Tamark zaprezentuje środki wspomagające uprawę roślin ozdobnych w warunkach polowych i pod osłonami. Wśród nowości pojawią się także doniczki DON-PLAST, które nie tylko wydobędą prawdziwe piękno roślin, ale i ozdobią przestrzeń każdego domu. Swoją premierę podczas GARDENII będzie mieć również nowoczesny nawóz dolistny ICB Pharma. To oczywiście nie wszystko. Pełna lista nowości dostępna jest na stronie www.gardenia.mtp.pl.

Popyt na traktory ogrodowe

Traktory ogrodowe to coraz częściej wybierany asortyment zarówno przez właścicieli dużych ogrodów, jak i przedstawicieli firm zajmujących się utrzymaniem terenów zieleni. Nieustannie zwiększa się grono świadomych klientów, których stać na zakup prostego modelu traktora ogrodowego. Również coraz więcej przedsiębiorców mających na uwadze oszczędność czasu i kosztów pracowniczych wybiera te produkty. W ofercie wystawców nie zabraknie też wielofunkcyjnych traktorów wykorzystywanych m.in. w procesie mulczowania, nawożenia, grabienia czy wertykulacji.

XI edycja Miejskiej Sztuki Ogrodowej

Slow city, bezpieczny i niedrogi plac zabaw, dog-parki, zarządzanie miejskimi terenami zieleni – to tylko kilka z wybranych zagadnień, które zostaną poruszone podczas kolejnej edycji Miejskiej Sztuki Ogrodowej. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy zarządców terenów zieleni, wykonawców, ogrodników i architektów krajobrazu. Całodniowe seminarium odbędzie się pierwszego dnia Targów, czyli 2 marca 2017 r. Organizatorami są redakcja „Zieleni Miejskiej” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. – Miejska Sztuka Ogrodowa jest spotkaniem bezpłatnym. Podczas minionej edycji wzięło w nim udział ponad 700 osób z całej Polski. Zgłoszenia, drogą elektroniczną, będą przyjmowane w lutym – podkreśla Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”. Hasło przewodnie najbliższej edycji to „Przestrzeń dla zieleni”.

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus