Wydarzenia

wydany w Zieleń Miejska – 2013-11
  DRUKUJ

Zostań inspektorem nadzoru terenów zieleni z OSTO

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów zaprasza na organizowany przez siebie kurs inspektora nadzoru terenów zieleni. Odbędzie się on w dniach 19.11.2013-11.12.2013. Na uczestników kursu czekają 72 godziny zajęć, prowadzonych między innymi przez prof. dr.hab. Tadeusza Baranowskiego, prof. dr. hab. Marka Kosmalę, mgr. inż. BartoszaByczkowskiego czy dr. inż. Piotra Lewandowskiego. Tematyka zajęć jest bardzo szeroka iobejmuje takie zagadnienia jak ocena materiału szkółkarskiego, przeznaczonego do nasadzeń w oparciu o przyjęte normy i wymagania projektowe, kontrola jakości prowadzonych prac, ochrona akustyczna, rola i zadania INTZ w procesie inwestycyjnym, systemy automatycznego nawadniania, aktualne zasady bhp na terenach zieleni oraz bezpieczeństwo prac na budowie. Kurs jest płatny (3200 zł) i wymaga ukończonych studiów magisterskich lub inżynierskich na kierunku przyrodniczym z odpowiednio dwu- i trzyletnią praktyką naterenach zieleni, ewentualnie wykształcenia średniego, kierunkowego i ośmiu lat doświadczenia zawodowego.

 

O ogrodach w Krakowie

W dniach 14-16 listopada br. w budynku „Kotłowni” Politechniki Krakowskiej odbędzie sięXX, jubileuszowa konferencja naukowa dotycząca sztuki ogrodowej i dendrologii historycznej – „Współczesna ranga ogrodów zabytkowych (określanie wartości dzieł ogrodowych i ich ochrona)”. Konferencję organizuje Zakład Sztuki Ogrodowej i Terenów Zielonych Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej oraz Sekcja Sztuki i Architektury Ogrodowej Komisji Urbanistyki i Architektury O/PAN w Krakowie. W tegorocznej edycji, oprócz wstąpień naukowców (także z zagranicy), przewidziana jest także sesja towarzysząca, w której aktywny udział wezmą także studenci.

 

Konkurs „Inspiracje w przestrzeni” III edycja

Przypominamy czytelnikom o trzeciej już edycji organizowanego przez redakcję „Zieleni Miejskiej” konkursu „Inspiracje w przestrzeni”. Konkurs ma celu nagrodzenie i promocję projektów urbanistycznych, kształtujących wysoką jakość przestrzeni publicznej. Skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków związanych z architekturą krajobrazu, architektów, urbanistów, szkół, instytucji realizujących zadania publiczne, jednostek samorządu terytorialnego, a także pracowni realizujących tego typu projekty. O nagrody można ubiegać się w dwóch kategoriach – projekty zrealizowane i projekty koncepcyjne. W ramach każdej kategorii przyznawane są dwie nagrody: dla debiutanta i dla profesjonalisty. W tym roku tematem przewodnim konkursu są „Przyjazne podwórka”. Szczegóły konkursu oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronach internetowych wydawnictwa Abrys:http://www.abrys.pl/wydawnictwa/konkursy/inspiracje-w-przestrzeni/.

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus