Wydarzenia

wydany w Zieleń Miejska – 2012-10
  DRUKUJ

 

Polityki miejskiej część druga
II Kongres Ruchów Miejskich odbędzie się w Łodzi, w dniach 12-14 października br. Kontynuacją działań podjętych w ubiegłym roku w Poznaniu, ma być próba m.in. sformułowania uwag do Założeń Krajowej Polityki Miejskiej oraz konkretnych ustaw dotyczących rozwoju miast. W ramach spotkania zostaną przeprowadzone prace w grupach roboczych (poświęcone m.in. polityce przestrzennej, rewitalizacji, środowisku/ekologii, demokracji miejskiej, polityce mieszkaniowej i kulturze). Inicjatorem spotkania jest Stowarzyszenie My-Poznaniacy. Cel kongresu to zainicjowanie już systematycznej, pogłębionej i kompleksowej współpracy między organizacjami miejskimi z kilkunastu miast, jak również przygotowanie się do wspólnego występowania w sprawach problemów miast i propozycji na rzecz ich rozwiązania.
 
Współczesne planowanie [pod naszym patronatem]
Wiodącym tematem XV Forum Architektury Krajobrazu „Planowanie Krajobrazu” będzie rola architekta krajobrazu w planowaniu przeobrażeń współczesnego krajobrazu, aby spełniał kryteria tzw. krajobrazu zrównoważonego. Ważnym punktem obrad stanie się wymiana doświadczeń, powiązana z dyskusją nad aktualnym stanem edukacji na kierunku architektura krajobrazu. Spotkanie organizowane m.in. przez lubelski Uniwersytet Przyrodniczy odbędzie się w dniach 16-17 listopada br. w Kazimierzu Dolnym oraz Lublinie. Udział w forum jest odpłatny.
 
Ogród czy ogrodzenie?
Instytut Architektury i Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają na wystawę poświęconą konfrontacji wizji miasta ogrodu ze współczesnym miastem ogrodzeń. „Za-mieszkanie 2012, Miasto ogrodów – miasto ogrodzeń” to projekt badawczo-wystawienniczypoświęcony zmianom, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich dwóch dekad w architekturze mieszkalnej i ich związkom z tożsamością mieszkańców oraz przestrzenią miasta. Wystawie towarzyszy instalacja ogrodowa „Ogródek przydomowy”, usytuowana na placu przed Gmachem Głównym Muzeum. Ekspozycję można oglądać do 13 stycznia przyszłego roku.
 
Nowy termin
 
Informujemy, że uległ zmianie termin III Konferencji „Mikoryza w architekturze krajobrazu i zagospodarowaniu terenów trudnych”, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Mikoryzowe. Spotkanie, któremu patronujemy, odbędzie się w dniach 18-19 marca 2013 r.
 

 

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus