Nowości

wydany w Zieleń Miejska – 2012-10
  DRUKUJ

 

Lekkie przycinanie
Firma STIHL zaprezentowała dwa nowe modele pilarek – MS 150 C-E oraz MS 150 TC-E. Są to najlżejsze pilarki spalinowe, jakie przedsiębiorstwo kiedykolwiek posiadało w swojej ofercie. Pierwszy model, ważący tylko 2,8 kg, może z łatwością zastąpić piłę ręczną w pracach ogrodowych. Przyda się do przycinania krzewów i drzew o mniejszej średnicy, prac w drewnie oraz przygotowania drewna opałowego. Natomiast drugi został stworzony z myślą o profesjonalistach, którzy cenią precyzyjne cięcie w koronach drzew. Produkt ważący 2,6 kg sprawi, że praca przy pielęgnacji roślin będzie komfortowa i mniej męcząca. Obie pilarki charakteryzuje niski poziom drgań, do 20% mniejsze zużycie paliwa oraz redukcja emisji spalin do 70% w porównaniu do dwusuwowych modeli o tej samej mocy bez technologii 2-MIX.
 
Klinkierowy design
Cegła Completto, należąca do kolekcji produktów splitowanych, to nowość w ofercie Libetu. Dzięki odpowiedniej obróbce, betonowy element posiada boki przypominające fakturą ręcznie wykonaną cegłę. Produkt jest przeznaczony przede wszystkim do budowy obiektów małej architektury ogrodowej, takich jak murki, podmurówki, schody, kwietniki czy wykończenia rabat. Elementy Completto mają wymiary nawiązujące do kształtu i rozmiaru tradycyjnej cegły klinkierowej – 6,5 cm grubości, 25 cm długości i 12 cm szerokości. Dostępne są w czterech naturalnych barwach. Cegły można łączyć z innymi materiałami wykończeniowymi, np. drewnem, kamieniem czy też szkłem.
 
Jesienny porządek
Husqvarna 380BTS to profesjonalna dmuchawa plecakowa o przepływie powietrza na poziomie 24 m3 na minutę. Dzięki niej możliwe jest sprzątanie liści, śmieci, skoszonej trawy i ścinek roślin po zabiegach pielęgnacyjnych. Potężny silnik X-Torq® redukuje zużycie paliwa do 20%. Emisję spalin ograniczono do 75%. Profesjonalny filtr powietrza zapewnia wydłużony czas użytkowania oraz bezawaryjną obsługę. Zmodernizowana uprząż z pasem biodrowym zdecydowanie zmniejsza odczuwalne obciążenie. Niski poziom hałasu pracującego urządzenia sprawia, że może być ono stosowane na terenach osiedli mieszkaniowych.
 
Nowoczesna donica
Nietypowym rozwiązaniem aranżacji przestrzeni miejskiej jest wykorzystanie podświetlanej donicy Y-Pot Light, proponowanej przez firmę Terra. Produkt o podłużnym, smukłym kształcie nadaje otoczeniu elegancji, a dzięki opcji podświetlenia na biało podkreśla klimat danego miejsca. Donica wykonana z polietylenu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki klimatyczne. Występuje w wielu wariantach pojemnościowych (od 30 l do 135 l), co ułatwia dopasowanie jej do różnych przestrzeni. Zastosowanie tego typu produktu pomaga w kształtowaniu architektury krajobrazu, pozwala dzielić daną przestrzeń, a nawet zasłonić mniej atrakcyjne widoki.
 
Sposób na odzysk wody
Wygodnym oraz prostym sposobem odzyskiwania deszczówki jest instalacja specjalnego filtra do pionowej rynny. Produkt firmy GARDENA został wyposażony w zapadkowy spust do gromadzenia lub wypuszczania wody. Deszczówkę można zbierać ze wszystkich pokryć dachowych. W ten sposób istnieje możliwość odzyskania aż do 90% wody, którą z powodzeniem można wykorzystać do nawadniania ogrodu. W ramach gromadzenia deszczówki nie zaleca się korzystania ze zbiorników metalowych (do wody przedostają się związki metali) ani betonowych (wypłukiwany jest wapń). Godne polecenia są natomiast zbiorniki drewniane, które w sprzedaży posiada m.in. GARDENA.

 

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus