Inwestycje

wydany w Zieleń Miejska – 2012-10
  DRUKUJ

Pobudują cmentarz
Konsorcjum dwóch firm: P.P.U.H. TER-BUD Ryszard Górski oraz P.P.U.H. Józef Gajek będzie odpowiedzialne za wykonanie robót związanych z budową I etapu Cmentarza Komunalnego nr 3 w Bartoszach k. Ełku. W zakres zadań zwycięzców przetargu ogłoszonego przez władze Ełku wchodzą m.in. budowa obiektów kubaturowych, dróg wewnętrznych z placami manewrowymi, chodników i parkingów, sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, a także wykonanie ogrodzenia, oświetlenia terenu, elementów małej architektury, terenów zieleni i pól grzebalnych. Termin realizacji I etapu budowy nekropolii minie pod koniec października 2014 r. Jej koszt to 3 mln 895 tys. zł.

Rekreacja w Plewiskach
Urząd Gminy Komorniki zakończył postępowanie przetargowe, dotyczące budowy placu zabaw w Plewiskach przy ul. Zielarskiej. Zamówienie obejmuje następujące prace: montaż urządzeń zabawowych dla dzieci wraz z nawierzchniami bezpiecznymi oraz wolno stojących urządzeń do ćwiczeń siłowych, budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wraz z bramkami i koszami do koszykówki, jak również montaż elementów małej architektury, budowę wewnętrznego układu komunikacyjnego chodników oraz wykonanie prac ogrodniczych z uwzględnieniem nowych nasadzeń. Za prace będzie odpowiedzialna firma Kształtowanie Zieleni Grzegorczyk. Inwestycja pochłonie prawie 366 tys. zł.

Inwestycja w park
Modernizacją parku Miejskiego im. Romualda Traugutta w Zelowie zajmie się przedsiębiorstwo Urządzanie i Utrzymanie Terenów Zieleni Andrzej Kilańczyk. Do końca czerwca 2013 r. zieleń parkowa wzbogaci się o nowe okazy drzew i krzewów, a istniejące nasadzenia przejdą zabiegi pielęgnacyjne. Na terenie zieleńca zostanie wykonana instalacja nawadniająca oraz elektryczna. Firma zobowiązała się zrealizować nawierzchnie alejek spacerowych, które zostaną wyposażone w elementy małej architektury i monitoring. Na terenie parku pojawi się także plac wypoczynkowy z urządzeniami zabawowymi. Gmina Zelów za działania w parku zapłaci 747 tys. zł.

Jednośladem wzdłuż klifu
Ścieżka rowerowa wzdłuż nadmorskiego klifu na odcinku od Sopotu do Gdyni Orłowo powstanie w ciągu najbliższych 10 miesięcy. Taki termin wyznaczyli przedstawiciele władz Gdyni, którzy zakończyli postępowanie przetargowe. Zwycięzcą okazała się Firma Budowlano-Drogowa MTM. Za kwotę 2 mln 272 tys. zł wykona roboty rozbiórkowe, ziemne i drogowe. W zakres zamówienia wchodzi m.in. położenie nawierzchni z kostki betonowej, kruszywa oraz płyt fakturowych, jak również wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu, obrzeży i krawężników, schodów terenowych z pochylnią, kładki rowerowej oraz kanalizacji deszczowej. Prace obejmą także wycinkę drzew i krzewów, wykonanie trawników oraz pielęgnację zieleni.

Modernizacji ciąg dalszy
Urząd Miejski w Chojnicach wyłonił zwycięzcę przetargu, dotyczącego II części zagospodarowania parku Tysiąclecia. Jest nim przedsiębiorstwo Usługi ogólnobudowlane MARBRUK Marcin Kwiatkowski. Za kwotę 1 mln 256 tys. zł dokończy ono budowę budynku zaplecza szatniowego, wykona parking, ciągi piesze i pieszo-rowerowe. Na terenie parku powstanie siłownia, bulodrom, wielofunkcyjne boisko oraz altana. Obszar zyska nowe nasadzenia, elementy małej architektury (ławki i pojemniki na śmieci), monitoring oraz oświetlenie. Prace w parku zakończą się w wraz z październikiem br.

Roślinność ma opiekuna
Za utrzymanie terenów zieleni w Łebie w latach 2012-2014 będzie odpowiedzialna firma Ogród Twoich Marzeń Teresa Szpilewicz. Wygrała ona przetarg wystosowany przez tamtejszą gminę miejską. Do końca sierpnia 2014 r. przedsiębiorstwo będzie utrzymywało i pielęgnowało zieleń na terenie poboczy dróg gminnych, skwerów, placów, rabat oraz parku miejskiego. W zakres działań firmy wchodzi m.in. wykonywanie prac polegających na koszeniu i pielęgnacji terenów zieleni, czyszczenie rowów, przycinanie oraz pielęgnacja żywopłotów i skupin, jak również wykonywanie nasadzeń roślinności w określonych lokalizacjach. Przewidziana jest także wycinka drzew zagrażających bezpieczeństwu ruchu i planowanych do usunięcia w związku z modernizacją dróg. Utrzymanie terenów zieleni będzie kosztowało gminę 311 tys. zł.

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus