Nowości

wydany w Zieleń Miejska – 2011-1
  DRUKUJ

 

Wygląd naturalnego kamienia
Polbruk Petra to nowa kolekcja kostki brukowej firmy Polbruk, wyglądem przypominająca nawierzchnię z naturalnego kamienia. W jej skład wchodzi 12 elementów o jednakowych kształtach i wymiarach 36,4 x 26,8 cm oraz grubości 8 cm. Jednak każdy z nich nabiera niepowtarzalnego wyrazu dzięki zróżnicowanemu układowi wewnętrznych fug. Kunsztowne i estetyczne wykończenie nawierzchni umożliwiają dodatkowe elementy brzegowe. Nowa kostka brukowa nadaje się na patio, taras, ścieżki ogrodowe czy podjazd do garażu. Jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Dostępna jest w trzech kolorach: sahara (brązowo-piaskowa tonacja), onyx to (biało-szaro-pomarańczowy melanż) i alpen (odcień szaro-grafitowy).
 
Do odśnieżania
Marka Gardena do swojej oferty narzędzi combisystem wprowadziła nowe łopaty do odśnieżania KST 40 i Alu 50. Szerokość pracy tych narzędzi wynosi 40 lub 50 cm. Model Alu 50 posiada krawędź wzmocnioną aluminium, dzięki czemu może być wykorzystywany do gładkich powierzchni z betonu czy asfaltu. Łopata z krawędzią plastikową idealnie nadaje się do nawierzchni nierównych, np. z kostki brukowej. Głowice łopat posiadają wysokie boczne krawędzie, wskutek czego nabierany śnieg nie spada na boki. Łopaty zostały wykonane z tworzywa sztucznego, które jest odporne na uderzenia, sól i temperaturę do -40°C. Nowy lekki trzonek aluminiowy Alu 130 pozwala na ergonomiczną pracę w pozycji pionowej, a zakrzywiony uchwyt na łatwe prowadzenie łopaty.
 
 
Pinus nigra ‘Oregon Green’
Sosna czarna ‘Oregon Green’ jest nowością dostępną w ofercie Szkółki Roślin Ozdobnych Daglezja. Drzewo charakteryzuje się regularnym układem konarów i gałęzi, co przywodzi na myśl araukarię. Igły tej sosny są sztywne, mocne, ciemnozielone oraz ukośnie przylegające do pędów. Drzewo dorasta do ok. 9-10 m. Odmiana ta wymaga miejsca słonecznego i kwaśnego podłoża. Jest odporna na niekorzystne warunki środowiska. Nadaje się do nasadzeń przydomowych i miejskich. Roślinę, ze względu na wyjątkowy pokrój, najlepiej wykorzystać w miejscach eksponowanych jako soliter. Ta odmiana sosny czarnej została wyhodowana w Oregonie w USA.
 
Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus