Nowości

wydany w Zieleń Miejska – 2010-12
  DRUKUJ

Kostki brukowe Nike

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

Mityczna bogini Nike była inspiracją do stworzenia nowej kolekcji kostki brukowej firmy Awbud. Bruk Nike z serii Exclusive Szlachetnie Płukane dostępny jest w pięciu kolorach: agat, bazalt, piaskowiec, porfir oraz granit. Wszystkie odcienie posiadają jednakową strukturę, co pozwala łączyć różne kolory. Kostki oferowane są w siedmiu wymiarach od 13,9 x 10,4 cm do 13,9 x 20,9 cm, a ich grubość wynosi 6 cm. Bruk Nike poddawany jest specjalnemu zabiegowi płukania, dzięki czemu zyskuje porowatą strukturę, trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Nowe kostki brukowe sprawdzą się na chodnikach, drogach dojazdowych, podjazdach, a także w trudno dostępnych miejscach, takich jak obrzeża tarasów.

Nowe silniki w odśnieżarkach

W dwóch modelach odśnieżarek firmy Husqvarna zostały ulepszone silniki. Model ST 276EP wyposażono w silnik B&S Snow Series MAX 1650, natomiast model ST 268EP otrzymał jednostkę B&S Snow Series MAX 1450. Nowe silniki zapewniają wyższy moment obrotowy, gdyż powstały z myślą o pługach śnieżnych wykorzystywanych w warunkach ekstremalnych. Wszystkie odśnieżarki firmy Husqvarna posiadają elektryczny rozrusznik i podgrzewane uchwyty, co ułatwia użytkowanie maszyny w niskich temperaturach. Pracę po zmroku umożliwi halogenowy reflektor. Dwustopniowy system pozwala na wyrzut śniegu na dużą odległość. Przyczepność urządzeń i mniejszą podatność na ślizganie zapewnia blokada mechanizmu różnicowego.

Pinus densiflora ‘Low Glow’

Sosna gęstokwiatowa ‘Low Gow’ jest nowością dostępną w ofercie Szkółki Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan Nowaczyk. Roślina ta pochodzi z Connecticut, wyhodował ją Sydney Waxman z tamtejszego uniwersytetu stanowego. Sosna została opisana i wprowadzona na rynek w 1990 r. Jest to kulista roślina, spłaszczona w zarysie. Igły tej sosny są jasne, czasami nawet mają odcień żółtawozielony. Drzewo rośnie dobrze w miejscach słonecznych lub w półcieniu. Uprawia się je na podłożu suchym, najlepiej lekko kwaśnym. Roślina najlepiej nadaje się do sadzenia w niedużych założeniach i ogrodach skalnych. Może też być hodowana w pojemnikach.

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus