Od redakcji

wydany w Zieleń Miejska – 2006-7
  DRUKUJ

Oddajemy do rąk czytelników pierwsze wydanie specjalnego dodatku do „Przeglądu Komunalnego” – „Zieleń Miejska”. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na polskim rynku, w całości poświęcone problematyce zieleni publicznej. Zieleń jest wszędzie, a jej brak powoduje zachwianie równowagi ekologicznej. Dotyczy to zarówno krajobrazu kulturowego, zabytków sztuki ogrodowej, rezerwatów przyrody, jak i terenów rekreacyjnych, w tym placów zabaw oraz parków miejskich i wiejskich.
W pierwszym wydaniu dodatku przedstawiamy kilka „zalążków” tej problematyki. Piszemy m.in. o zrealizowanych projektach i o ochronie zieleni przed chorobami. Poruszamy również aspekty prawne. Chcemy, aby pismo było forum wymiany informacji między tymi osobami i instytucjami, którym bliska jest zieleń publiczna i którzy mają wpływ na jej kształtowanie. Zajmiemy się także jej funkcją rekreacyjną, będziemy przedstawiać ciekawe realizacje i inicjatywy w tym zakresie zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Ponadto będziemy opisywać sposoby pozyskiwania środków jej finansowania i promocji.
Już dzisiaj wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy. Jeśli możecie się pochwalić ciekawymi realizacjami bądź macie problemy dotyczące ochrony prawnej i pielęgnacji zieleni, napiszcie do nas, a my postaramy się przedstawić je na naszych łamach. Chcemy, by pismo było „żywe” i spełniło oczekiwania czytelników.
W 2006 r. ukażą się jeszcze dwa wydania dodatku – we wrześniu i październiku. Jeżeli pozyska on Państwa przychylność, to w 2007 r. będziemy regularnie wydawać czasopismo „Zieleń Miejska”.
W trosce o merytoryczną wartość pisma zaprosiliśmy do współpracy redakcyjnej Związek Szkółkarzy Polskich wraz z Agencją Promocji Zieleni oraz Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew.
Zapraszamy do lektury oraz czekamy na opinie i uwagi.

Zespół redakcyjny

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus