Jesienne spotkanie branży komunalnej w Iwoniczu-Zdroju

wydany w Wodociągi - Kanalizacja – 2016-11
  DRUKUJ

W Iwoniczu-Zdroju Konwent Kierowników Jednostek Komunalnych Województwa Podkarpackiego zorganizował dwudniowe szkolenie z zakresu działalności zakładów gospodarki komunalnej. Głównymi tematami spotkania były Prawo wodne oraz zmiany w otoczeniu prawnym w obszarze zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

Blisko sto osób, w tym m.in. przedstawiciele zakładów komunalnych oraz 19 firm prezentujących swoje urządzenia i technologie dla branży wod-kan, uczestniczyło w szkoleniu Konwentu Kierowników Jednostek Komunalnych Województwa Podkarpackiego.

Tematy ważne dla branży

Przez dwa dni, od 6 do 7 października, debatowano o aktualnych zmianach w Prawie wodnym, nowych taryfach i opłatach za zaopatrzenie w wodę oraz odprowadzanie ścieków. – Tematyka szkoleń wynika z aktualnego zapotrzebowania na konkretną wiedzę, które zgłaszają nasi członkowie. Spotykamy się na takich szkoleniach cztery razy w roku i jeszcze nigdy nie zabrako problemów do rozwiązania oraz chęci dowiedzenia się czegoś nowego. Wynika to z idei przyświecającej naszemu Stowarzyszeniu, a więc z zamiaru współpracy między funkcjonującymi na Podkarpaciu zakładami oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą – powiedział Andrzej Byrwa, prezes Stowarzyszenia. Konwent Kierowników Jednostek Komunalnych Województwa Podkarpackiego, witając przybyłych członków Konwentu, firmy z branży oraz zaproszonych gości.

Nowinki technologiczne

Spotkanie szkoleniowe zostało zorganizowane w dobrze już znanej uczestnikom formie, wypracowanej przez Zarząd Stowarzyszenia. Wybrani do prowadzenia poszczególnych paneli tematycznych moderatorzy mieli za zadanie przedstawić wybrany program szkolenia na podstawie przykładów zaczerpniętych z działalności zakładów, posiłkując się przy tym prezentacjami firm specjalizujących się w danej dziedzinie oraz uczestniczących w szkoleniu. 

Uzupełnieniem wykładów były prezentacje firm branżowych. Swoje produkty i usługi przedstawiły firmy: Sanit (zabezpieczenia wykopów), Gamon – Pojazdy Komunalne, Sanitex, Pipe Control, firma Molit, Water Line, Mast, Equipo, Tweetop, Inter Globar, Sigma Pompy, Domex i Prote. Organizatorzy zadbali o komfort rozmów handlowych podczas Konwentu i przygotowali stoiska firm promocyjnych poza salą wykładową. 

Zwieńczeniem pierwszego dnia wykładów była możliwość skorzystania z zabiegów relaksacyjnych oraz rehabilitacyjnych. Wieczorem organizatorzy zapewnili gościom również  dobrą zabawę i zaprosili przybyłych na Konwent na kolację przy doskonałej muzyce.

Co drugiego dnia?

Kolejnego dnia wykładów uczestnicy mogli posłuchać prelekcji, które miały pomóc pracownikom zakładów komunalnych w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje w gminach woj. podkarpackiego. Ważnym tematem był też problem in house, który podczas godzinnej prelekcji starała się przybliżyć Hanna Marliere z firmy Maxtruck. Obrady Konwentu zakończył wykład Aldony Krochmal-Kosiby z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z delegaturą w Jaśle, która przedstawiła uczestnikom informacje z zakresu kontroli przeprowadzanej przez WIOŚ.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęła firma Złote Runo, natomiast patronat medialny sprawowali Forum Dyskusyjne Wodociągów Polskich, miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja” oraz „Forum Eksploatatora”. Kolejne szkolenie dla branży komunalnej Konwent planuje zorganizować w lutym 2017 r., zapewne w równie urokliwym miejscu jak malowniczy Iwonicz-Zdrój.

Katarzyna Szyińska

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus