Od redaktora

wydany w Wodociągi - Kanalizacja – 2015-3
  DRUKUJ

Już za kilka dni (22 marca) obchodzić będziemy Światowy Dzień Wody (tego dnia przypada również Dzień Ochrony Bałtyku), święto, które odwołuje się do cierpień ponad miliarda osób, które nie mają dostępu do wody pitnej. Uchwalone rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ święto, po raz pierwszy obchodzone w 1993 r., ma przypominać, jak istotna w świecie, w którym więcej ludzi ma telefon komórkowy niż własną toaletę, jest racjonalna gospodarka wodna i w jak wielkim stopniu wpływa ona na kondycję ludzkości. Temat ten poruszono również podczas śniadania branżowego „Kondycja branży wodociągowo-kanalizacyjnej”, zorganizowanego przez miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”. – Woda – jako substancja niezbędna do życia i w tym zakresie bezkonkurencyjna – stanowić będzie barierę rozwojową społeczeństw, gdyż jej deficyt nieuchronnie prowadzi do groźnych konfliktów. Tylko racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi może odsunąć te zagrożenia – przestrzegała prezes IGWP, Dorota Jakuta.

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

W marcu świętować będziemy również Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nie ukrywam, że 8 marca był datą, która zainspirowała naszą redakcję do zorganizowania wspomnianej debaty, a podtytuł tego spotkania brzmiał „w gronie menedżerek”, bowiem do dyskusji zaprosiliśmy liderki branży. Redakcji zależało jednak na tym, aby uniknąć konstruowania założeń debaty na bazie opozycji „my kobiety – wy mężczyźni” i pokazywania kobiet w zmaskulinizowanej branży. W relacji ze śniadania branżowego przedstawiamy silne, kreatywne i merytoryczne menedżerki, które mają pomysł nie tylko na zarządzanie przedsiębiorstwem, ale i na całą gospodarkę wodno-ściekową.

Kobietom z branży składam życzenia wszystkiego najlepszego nie tylko w dniu ich święta, ale i na co dzień. Nie zapominam również o złożeniu życzeń z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy wszystkim naszym Czytelnikom, a mając w pamięci ideę ustanowienia Światowego Dnia Wody, nie będę Wam życzyć obfitego dyngusa. Życzę natomiast smacznego jajka, zjedzonego w spokoju w gronie rodziny i przyjaciół.

Anna Lembicz 

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus