Na rynku

wydany w Wodociągi - Kanalizacja – 2014-3
  DRUKUJ

Hawle zachęca do fotografowania!

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

Fabryka Armatury Hawle zaprasza pracowników firm wodociągowych, gazowych i projektantów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Woda – zmienne oblicza”. Jest to już szósta edycja konkursu, który zakończy się wydaniem kalendarza na 2015 r. Każdy uczestnik może zaprezentować do trzech fotografii w jednym miesiącu. Nadsyłane zdjęcia muszą spełniać kilka warunków technicznych: rozmiar min. 2560x1920, rozdzielczość min. 72 dpi, format pliku JPG. Zgłoszenie prac następuje poprzez stronę internetową konkursu (www.konkurs.hawle.pl). Na laureatów czekają nagrody w formie kart podarunkowych Media Markt o wartości 2000 zł (I miejsce), 1500 zł (II miejsce) oraz 1000 zł (III miejsce). Dodatkowo każdy uczestnik konkursu, którego zdjęcie zostanie opublikowane, otrzyma nośnik pamięci USB 4 GB oraz pięć kalendarzy. Konkurs trwa do 30 września br.

Szeroka oferta zaworów i przepustnic

Zawory kulowe i przepustnice to grupa produktów znajdujących zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze sterowaniem procesem przesyłu różnego rodzaju mediów, takich jak woda, ścieki, gazy czy środki chemiczne. Zawór kulowy posiada typową funkcjonalność (otwórz/zamknij), natomiast przepustnicami można regulować przepływ. Oferta firmy Pneumat System w zakresie zaworów kulowych i przepustnic jest bardzo szeroka – od produktów miniaturowych i standardowych, w różnych wersjach wykonania, do zaworów wysokociśnieniowych. Materiały, z których zostały wykonane wyroby, to mosiądz, żeliwo, stal nierdzewna i węglowa. Na szczególną uwagę zasługują zawory kulowe kołnierzowe, należące do serii MOON. Znajdują się w niej zawory kołnierzowe stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Dostępne są zawory z korpusem wykonanym z mosiądzu, stali węglowej, nierdzewnej i kwasoodpornej. Możliwość zastosowania jednego z kilku rodzajów uszczelnień pozwala na właściwy dobór do każdej aplikacji. Powietrze, woda, para i środki chemiczne to typowe obszary użycia tej serii. Certyfikaty DVGW, TÜV, FIRE SAFE oraz ATEX potwierdzają uniwersalność zaworów. Zakres temperaturowy pracy to od -30ºC do 200ºC, a dopuszczalne ciśnienie wynosi do 40 barów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.pneumat.com.pl.

Nowości na rynku pojazdów ssąco-płuczących z recyklingiem

W 2013 r. na rynku pojazdów ssąco-płuczących pojawiła się nowa konstrukcja urządzenia o symbolu Eco 3.0 firmy Kaiser. Maszyna wyznacza nowe standardy w efektywnym czyszczeniu kanałów z recyklingiem wody. Niewielkie rozmiary, nowoczesny wygląd oraz zespolony wysięgnik idą w parze z wprowadzonymi nowinkami technicznymi, a także sprawdzonymi rozwiązaniami, znanymi z wcześniejszych konstrukcji (przemiennik ciśnienia, pompa ssąca, jednostopniowy system filtrowania). W standardzie producent proponuje następujące parametry pomp: wysokociśnieniowa – wydatek 400 l/min, ciśnienie 200 barów, ssąca – do 3100 m3/h. Pojazd wyposażony jest w zespolony wysięgnik z wężem ssącym o długości 20 m, który dzięki swej mobilności (obrót, wysuw teleskopowy, podnoszenie i opuszczanie) zwiększa zakres wykonywanych prac. Nowoczesne sterowanie KAISERtronic umożliwia maksymalne wykorzystanie napędu hydraulicznego, co sprawia, że model Kaiser Eco 3.0 jest bardzo oszczędny przy zachowaniu wysokiej wydajności. Zintegrowana zdalna obsługa serwisowa zwiększa ekonomiczność pojazdu i ułatwia jego codzienną obsługę. Więcej informacji znajduje się na stronie kanro.pl.

Flokulant na miarę czasów

Firma BASF wprowadza na rynek nowy proszek kationowy Zetag ULTRA, należący do flokulantów o doskonałych właściwościach odwadniających, stosowanych przy niskich dawkach. Stanowi on uzupełnienie istniejącej gamy flokulantów, która pozwala dopasować ofertę do najnowszych trendów na rynku środków do oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych. Takie rozwiązanie przyczynia się do redukcji kosztów i wspiera praktyki zrównoważonego zarządzania zasobami naturalnymi. Nowy flokulant kationowy Zetag ULTRA, w postaci proszku o bardzo dużej masie cząsteczkowej, przeznaczony jest do separacji ścieków komunalnych i przemysłowych. Ze względu na dobre właściwości wiążące, flokulant odznacza się doskonałą wydajnością w zakresie odwadniania. Produkt oferuje wysoką integrację koagulantu, co pozwala zachować odporność na siły ścinające – jest to niezwykle istotne przy wykorzystaniu technik wirnikowych oraz flotacji ciśnieniowej rozpuszczonym powietrzem. Nowe flokulanty o wyjątkowych właściwościach pozwalają na efektywniejsze funkcjonowanie nowoczesnych oczyszczalni. Unikalna struktura cząsteczkowa Zetag ULTRA zapewnia klientom niezaprzeczalne korzyści dzięki redukcji kosztów operacyjnych. Więcej informacji na stronie www.basf.com.

Opracowanie: Martyna Matuszczak

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus