Targi na piątkę?

wydany w Wodociągi - Kanalizacja – 2012-11
  DRUKUJ
Już po raz piąty Targi Kielce zaoferowały wystawcom możliwość zaprezentowania zainteresowanym swoich najnowszych technologii i osiągnięć podczas Międzynarodowych Targów Infrastruktury Wodno-Ściekowej, Odwodnień i Melioracji TIWS (10-12.10.2012 r.).
Kolejna odsłona wodociągowo-kanalizacyjnych targów w Kielcach za nami. Trzydniowa impreza targowa przeznaczona jest dla branży wodno-ściekowej, a przyjeżdżają na nią firmy chcące się pochwalić technologiami z zakresu uzdatnia wody i oczyszczania ścieków oraz dystrybutorzy urządzeń i sprzętu laboratoryjnego, specjalistycznego, dostawcy maszyn, aparatury, materiałów dla przedsiębiorstw z branży wody i ścieków. To również doskonałe miejsce do prezentacji samych przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. W tym roku kieleckimi targami zainteresowanych było blisko siedemdziesięciu wystawców, którzy zechcieli pokazać swe osiągnięcia podczas TIWS.
 
Wokół targów
Jako że nie samym targowaniem wystawca żyje, Targi Kielce po raz kolejny umożliwiły swoim klientom również udział w licznych atrakcjach okołotargowych – konferencjach, debatach, wystawie. Pod tym względem Targi Kielce to bardzo otwarty partner, firma gotowa otworzyć się na rozmaite wydarzenia dla branży, których w tym roku nie brakowało. Tradycyjnie już na stoisku Forum Dyskusyjnego Wodociągów Polskich odbywały się bezpłatne konsultacje prawne, podczas których na pytania odpowiadali konsultanci prawni Forum. W tym roku byli to, doskonale znani również czytelnikom miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja”, mecenasi Łukasz Ciszewski i Tymoteusz Płonka, reprezentanci Kancelarii Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy.
 
Pierwszego dnia targów zorganizowano również konferencję prawną, która dotyczyła współpracy gmin i przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych z inwestorami prywatnymi. Poruszano tematy dotyczące prywatyzacji w branży wod-kan oraz realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. Zajmowano się również tematyką z dziedziny planowania przestrzennego i gospodarowania nieruchomościami przez gminę w kontekście rozbudowy i utrzymania infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej.
 
Kolejnego dnia targów skupiono się na kwestii przeglądu metod zagospodarowania osadów ściekowych, zajmowano się aspektami praktycznymi tego problemu, a wszystko to za sprawą kolejnej konferencji, zorganizowanej wspólnie przez miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”, Forum Dyskusyjne Wodociągów Polskich oraz Wodociągi Kieleckie. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem (dowodem na to było blisko 120 uczestników), co pokazało, z jak palącym problemem branża musi się zmierzyć.
 
Inna inicjatywa tegorocznych targów TIWS to wystawa fotograficzna, będąca zwieńczeniem redakcyjnego konkursu „Deszczowa piosenka”. W Kielcach zaprezentowano dwanaście wyróżnionych i nagrodzonych prac, które spłynęły na konkurs, dotyczący deszczu w obiektywie.
Tradycyjnie już ostatniego dnia targów miał miejsce dzień otwarty Wodociągów Kieleckich. Przedsiębiorstwo zaprosiło chętnych do zwiedzania Oczyszczalni Ścieków w Sitkówce-Nowinach.
 
Nagrodzeni wystawcy
Tym razem na szczególną uwagę zasługiwały zaskakujące dokonania firm, które prześcigały się w pomysłach na udaną autoprezentację. Sposobem na zaistnienie w świadomości wszystkich gości i wystawców targowych była koncepcja jednego z wystawców, który postanowił rozdawać zwiedzającym przyrządy do wytwarzania baniek mydlanych. Wkrótce były one wszędzie, a wraz z nimi pomysłowa firma. Idea zaowocowała, bo przedsiębiorstwo, o którym mowa – INSTAL COMPACT z Tarnowa Podgórnego – zostało nagrodzone medalem za aranżacje stoiska.
 
Medal w tej kategorii zdobył również Apator Powogaz z Poznania, którego stoisko było jednym z najciekawiej zaplanowanych. Wyróżnienia w tej kategorii przypadły przedsiębiorstwom WINOMET z Rzeszowa i WEMECO Poland z Kudowy-Zdroju. W tym roku wyróżnienia Targów Kielce otrzymały trzy firmy,w tym za desorber do usuwania lotnych związków chloropochodnych z wody NENTECH z Wrześni i HYDRO-VACUUM z Grudziądza za pompę FZ z silnikami elektrycznymi z wewnętrznym układem chłodzenia. Natomiast za zestaw hydroforowy wielopompowy z nadbudowaną przetwornicą częstotliwości wyróżnienie otrzymała LESZCZYŃSKA FABRYKA POMP. Przyznano również trzy medale Targów Kielce – za system dezynfekcji wody DUV-A firmie LIT UV Elektro z Isseroda (Niemcy),za technologię renowacji przykanalików metodą długich profili kapeluszowych przedsiębiorstwu PER AARSLEFF POLSKA z Warszawy, a także za wiertnicę poziomą sterowaną WPS-20Smedal firmie BIPROMASZ z Bydgoszczy.
 
Anna Lembicz

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus