Opakowaniowe Regaty

wydany w Recykling – 2005-10
  DRUKUJ
Piękna, słoneczna i niestety bezwietrzna pogoda powitała rankiem w sobotę 17 września uczestników I Regat Branż Tworzyw Sztucznych i Opakowań – Mikołajki 2005, zorganizowanych przez portale internetowe tworzywa.com.pl i opakowania.com.pl.

Triumfatorzy Regat na podium

Od wczesnych godzin rannych w biurze Wioski Żeglarskiej przyjmowane były zgłoszenia załóg. Po zarejestrowaniu się otrzymały one pamiątkowe koszulki, czapeczki oraz bony żywnościowe na wieczorną biesiadę. Po uroczystym otwarciu Regat nastąpiło oficjalne losowanie łodzi, na których 23 zgłoszone załogi miały ścigać się o najwyższe trofea. Ekipa reprezentująca „Recykling” (w składzie Radosław Bocian – sternik oraz Marlena Antkowiak i Maciej Cichoń) wylosowała omegę z numerem 18. Około godziny 10.30 rozpoczął się pierwszy wyścig. Na szczęście wiatr trochę się „rozhulał”, co pozwoliło organizatorom na przeprowadzenie w sobotę aż pięciu zawodów. Podczas Regat ścigającym się zawodnikom towarzyszył ogłuszający doping kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców z firmy Colex, którzy niezrażeni upodobaniem swojej załogi do pływania w bezpiecznej odległości od czołówki robili, co mogli, aby było ich słychać na drugim końcu jeziora. Po sobotnich wyścigach bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele firmy Minbud ze sternikiem Ryszardem Sikorskim, którzy trzykrotnie zajęli pierwsze miejsce. Nasza załoga po pięciu wyścigach uplasowała się na siódmej pozycji.
Po ponad pięciu godzinach spędzonych na wodzie zawodnicy wraz z kibicami mieli niewiele czasu, aby odpocząć, bo już o 19 rozpoczęła się biesiada wieczorna, na początku której organizatorzy wręczyli zwycięzcom poszczególnych wyścigów nagrody specjalne. Uwrażliwieni na szczegóły obserwatorzy jako ciekawostkę odnotowali fakt, że nagrody były w opakowaniach szklanych, mimo iż większość sponsorów tych Regat to firmy zajmujące się tworzywami sztucznymi. Na biesiadzie nie zabrakło różnorodnego posiłku i napitku, a także szant i pieśni żeglarskich, do których przygrywał zespół Szantaż z Olsztyna. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Załoga "Recyklingu" rusza do boju

Wiatr od Neptuna
W niedzielę rano miały zostać rozegrane kolejne trzy wyścigi. Niestety, pogoda spłatała organizatorom figla, bowiem wiatru nie było ani na lekarstwo, w związku z czym komisja sędziowska odroczyła start. Mimo to załoga „Recyklingu”, nie czekając na inne, wypłynęła na jezioro, prosząc Neptuna choć o lekki podmuch. Prośby zostały wysłuchane i po mniej więcej godzinie zostały rozegrane dwa wyścigi. Nasza załoga nie ustrzegła się jednak błędów na starcie w obu wyścigach, co spowodowało, że w końcowej klasyfikacji – zamiast poprawić wyniki z soboty – ustąpiliśmy miejsca załogom Anwilu oraz Pak Falu i zajęliśmy ostatecznie dziewiąte miejsce. Około 14 odbyło się zakończenie Regat oraz wręczenie nagród zwycięzcom. I Regaty Branż Tworzyw Sztucznych i Opakowań ukończyły 22 załogi spośród 23, które wystartowały. Pierwsze miejsce zdobyła załoga firmy Minbud ze sternikiem Ryszardem Sikorskim, na drugim miejscu, przegrawszy zaledwie o jeden punkt, uplasowała się ekipa Tyreksu z Jackiem Błaszczykiem za sterem, a trzecie miejsce zajęła załoga Exfolmo ze sternikiem Pawłem Krzemińskim.

Wyniki I Regaty Branż Tworzyw Sztucznych i Opakowań:
Miejsce
Firma
Sternik
1MinbudRyszard Sikorski
2TyrexJacek Błaszczyk
3ExfolmoPaweł Krzemiński
4BasplastikAndrzej Partacz
5Manuli EkobalJarosław Kuder
6Lust-PackDamian Żukowski
7AnwilRafał Siemaszko
8Pak FalWłodzimierz Hyla
9RecyklingRadosław Bocian
10AnwilWaldemar Kowalski
11Knauf PackArkadiusz Sołtysek
12Instalacje-StJan Stefaniak
13FolpakJacek Więcek
14DecoraArtur Hankiewicz
15CedoTomasz Haor
16Milo-PolRoman Witek
17AkpudMarcin Królak
18EkomerMirosław Rak
19Kee-Seal PolkaRafał Kocyk
20Stan 58Tomasz Stankiewicz
21ColexRadosław Buczek
22Aks ZielonkaHubert Skwierczyński


Sponsorami zawodów były firmy: Plastics Europe Polska, Raiffeisen-Leasing Polska, Inter-Eko, Pakfol, Lust-Pack, Minbud, SG Equipment Finance oraz Tworzywa. Patronat medialny nad Regatami objęły portale tworzywa.com.pl i opakowania.com.pl oraz czasopisma „Packaging”, „Opakowanie”, „Tworzywa Sztuczne i Chemia”, „Tworzywa”, „Ważenie Dozowanie Pakowanie”, „Rynek Tworzyw” i „Recykling”. W tym miejscu warto podkreślić świetną organizację tej imprezy. Wielkie podziękowania należą się Mikołajowi Bukowskiemu z portalu tworzywa.com.pl za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie tych Regat, komisji sędziowskiej pod przewodnictwem Marka Gałaja za sprawiedliwe sędziowanie oraz Henrykowi Malągowi za fachowy i dowcipny komentarz w trakcie Regat. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w tym samym składzie spotkamy się w przyszłym roku.

Z żeglarskim pozdrowieniem
Radosław Bocian


Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus