Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Segregujmy, mimo wszystko(...)

Ruszyła X edycja Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu. Ta szczególna, jubileuszowa edycja przypada w trudnym dla gospodarki odpadowej okresie. Recesja gospodarcza dopadła rynek zbytu surowców wtórnych, w związku z czym istnieje zagrożenie, że coraz więcej przedsiębiorstw będzie rezygnować z selektywnej zbiórki. Tym samym zmarnują się lata prowadzonej edukacji ekologicznej. Czy uda się temu zapobiec? – Nie znamy (...)
»

Pompy ciepła w obiektach (...)

W przypadku wielu szkół czas wakacji oznaczał okres remontu. Czasem była to tylko niewielka modernizacja, ale często wiązała się z poważnymi nakładami, np. wymiana lub modernizacja systemu ogrzewania. Dokonując wyboru przy modernizacji systemu ogrzewania, warto wziąć pod uwagę instalację z pompą ciepła jako rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, trwale likwidujące tzw. niską emisję zanieczyszczeń powietrza. Przykłady dobrych praktyk (...)
»