Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Rekultywacja jezior(...)

Jezioro Maltańskie w Poznaniu jest sztucznym zbiornikiem wodnym. To mikroskopijny akwen w porównaniu z jeziorami w Szwajcarii, np. Genewskim. Ekolodzy szwajcarscy mają tylko małe zmartwienie… że zniknęły statki parowe i zastąpiły je statki motorowe. W każdym mieście istnieją kluby wioślarskie, kajakowe i żeglarskie, powszechnie uprawia się sporty wodne. (...)
»

Kwiaty cebulowe(...)

Wysokie walory dekoracyjne, bogactwo barw, łatwa uprawa, a przy tym stosunkowo niska cena cebul i bulw sprawiają, że kwiaty cebulowe coraz częściej znajdują zastosowanie w urządzaniu terenów zieleni. Nie tylko na kwietnikach śródmiejskich i osiedlowych, ale także w parkach spotkać można przede wszystkim gatunki kwitnące wiosną, tj. tulipany, narcyzy, krokusy czy hiacynty. Bogactwo odmian tych roślin powoduje, że ciągłość kwitnienia można zapewnić od marca do połowy maja. Jednak, aby c(...)
»