Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Uprawy energetyczne mają (...)

Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT 23 kwietnia 2015 r. zorganizował w Warszawie seminarium poświęcone uprawom energetycznym w centralnej i wschodniej Europie. Wydarzenie to odbyło się w ramach finansowanego z 7. Programu Ramowego Wspólnoty Europejskiej międzynarodowego projektu LogistEC, poświęconego logistyce biomasy z upraw energetycznych, w którym PIMOT jest jednym z konsorcjantów. Informacje przedstawione przez prelegentów w poszczególnych prezentacjach(...)
»

Czystsze niebo nad Europą(...)

Komisja Europejska przedstawiła projekt wytycznych forsujących konieczność zwiększenia produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Jako cel stawia się tam rok 2020, w którym w krajach EU udział energii odnawialnych w ogólnej produkcji wytwarzanej energii powinien wzrosnąć z 14% do 22%. W okresie przejściowym - ocenianym na lat pięć - poszczególne kraje "piętnastki" powinny dostosować (...)
»