Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Dmuchawy i odkurzacze w j(...)

Prace pielęgnacyjne i porządkowe na terenach zieleni wykonywane są przez cały rok. Ogólnie opiekę nad tymi obszarami można podzielić na okres wiosenno-letni, jesienny oraz zimowy. Okres jesienny to czas wykonywania przedzimowych porządków, związanych z usuwaniem opadłych liści, szyszek, żołędzi i innych obumarłych części roślinnych. Jest to konieczne nie tylko z powodów estetycznych, ale także, a może przede ws(...)
»

Żeliwo sferoidalne – trad(...)

Artykuł dotyczy zastosowania rur z żeliwa sferoidalnego w systemach wodociągowych na przestrzeni dziejów i w odniesieniu do aktualnej normy PN-EN 545: 2010. Początki stosowania rur żeliwnych do budowy wodociągów sięgają połowy XIX w. Od tamtych czasów wyroby te ulegają ciągłej ewolucji. Początkowo rury z żeliwa szarego odlewane były w jednorazowych, piaskowych formach. W efekcie uzyskiwano rury o stosunkowo grubych i nierównomiernych ściankach, często znacznie przew(...)
»