Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Sztuka chińskich ogrodów(...)

Wenecja Wschodu, czyli Suzhou, to miasto ogrodów, w których łączą się dwa niezwykle ważne dla kultury chińskiej pierwiastki: wody i kamienia. Często na niewielkiej przestrzeni stykają się dzieło rąk ludzkich z przyrodą, porządek z chaosem. W ten sposób ogród chiński przyciąga Europejczyków swoją oryginalnością i niedostępnością. Chińskimi ogrodami w Europie interesowano się już pod koniec XVI w., m.in. dzięki pracy Williama Temple. Opisywał (...)
»

Śmieciarze łączcie się(...)

13 czerwca br. odbyło się w Warszawie spotkanie w sprawie powołania Krajowej Izby Gospodarki Odpadami, które zainicjował Tomasz Uciński, dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie. To już kolejna próba, mająca doprowadzić do powstania podmiotu, który reprezentowałby związane z branżą „śmieciową” firmy samorządowe. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele firm komunalnych, zajmujących się gospodarką odpadami z całego kraju. Powstanie KIGO jest ta(...)
»