Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Nie udawać Greka(...)

Tytułowy kolokwializm jest bardzo trafny, obrazuje bowiem sytuację tworzenia prawa odpadowego nie od podstaw myślowych istniejącego w naszym kraju rynku, ale poprzez zapożyczenia z innych systemów prawnych, w szczególności niemieckiego. Pomija się przy tym zarówno inny kontekst mentalny źródeł stanowienia i stosowania prawa, jak i polski rynek z interakcjami, o których twórcom fundamentów niemieckiego prawa się nie śniło. Po co sferę odpadową mają regulować aż dwie ustawy (o utrzyma(...)
»

Wodociągowa premiera(...)

Targi wodociągowo-kanalizacyjne mnożą się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Co prawda w tym przypadku powódź nam jeszcze nie grozi, ale jest w czym wybierać. Rynek rządzi się swoimi prawami i tu należy przyklasnąć każdej rodzącej się konkurencji. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający mogą na tym skorzystać. Z tego założenia wyszły również Międzynarodowe Targi Poznańskie. To właśnie w stolicy Wielkopolski w dniach 26-29 kwietnia br. po r(...)
»