Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Ochrona wód - potrzebna c(...)

Jeden z powiatowych naczelników ochrony środowiska stwierdził, że nie ma ustawowego obowiązku wykonywania programu gospodarki ściekowej oraz, że nikt go do wydawania pieniędzy na coś takiego nie zmusi. Może osoby podważające zasadność wykonywania szczegółowych programów ochrony wód zajęłyby się problemami uściśleń definicji i programami bez odsyłania problemu ad Kalendas Graecas, bo tak im wygodnie. Pojawia się coraz więcej ogłoszeń przetargów publicznych na wykonanie ustawowyc(...)
»

Analiza porównawcza rozmi(...)

Osady denne wykazują zdolność akumulacji pierwiastków proporcjonalnie do ich zawartości w otaczającym ekosystemie morskim, dlatego są wysoce przydatnym materiałem w monitorowaniu wód w celu rozpoznania ich stopnia zanieczyszczenia. Metale ciężkie, zwłaszcza Hg, Cd, Pb oraz niektóre metaloidy (As, Se), wywierają istotny wpływ na stan środowiska morskiego, bowiem za pośrednictwem ogniw morskiego łańcucha pokarmowego (ryby, małże, ostrygi, krewetki itp.) mogą nagromadzać się na wyższych poziomac(...)
»