Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Rzecz tylko w egzekwowani(...)

Dwa artykuły zamieszczone w „Przeglądzie Komunalnym” 1/2010, „W dwa ognie wzięci” oraz „Gorzej i drożej”, spowodowały, że ciśnienie mi się podniosło, więc zmuszony jestem zareagować. Celowo nie piszę „odpowiedzieć” lub „polemizować”, bo trudno o to w stosunku do tej jakości tekstów. Pierwszy artykuł sygnowany jest przez pana W. Zińczuka, byłego przewodniczącego ZPGO, drugi – przez niejakiego Fryderyka O&rsq(...)
»

Recykling odpadów żelazon(...)

Podczas produkcji wyrobów stalowych powstaje szereg odpadów stałych i gazowych. Częściowo są one składowane na hałdach, często zatruwając środowisko i zajmując tereny, które można by wykorzystać do innych celów. W związku z tym poszukiwane są sposoby, które pozwoliłyby maksymalnie zwiększyć wykorzystanie odpadów, a tym samym obniżyć koszty produkcji stali. W tym celu zarówno w światowej, jak i krajowej metalurgii obserwuje się (...)
»