Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Od redaktora(...)

Rady miast Lędziny, Brzeszcze i Czechowice-Dziedzice nie zatwierdziły taryf ustanowionych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach. Nie dziwię się. Gdybym był radnym, nikt by mnie nie zmusił do głosowania za podwyżkami jakichkolwiek opłat ponoszonych przez moich wyborców. Żadna z Rad nie załączyła jednak do uchwały szerszego merytorycznego uzasadnienia. Radni z Lędzin stwierdzili, że powodem głosowania „przeciw” są błędy „o charakterze formalnym, meryt(...)
»

Wodór – nośnik bioe(...)

Reforming produktów pirolizy i gazyfikacji Dzisiejsze technologie produkcji H2 opierają się głównie na katalitycznym reformingu parowym prostych węglowodorów (metan, gaz ziemny) przy zastosowaniu katalizatorów stałych, będących różnymi modyfikacjami stosunkowo dobrze poznanego i dotychczas szeroko przebadanego katalizatora niklowego, których odporność i trwałość gwarantuje nieprzerwaną pracę przez tysiące godzin. Konwersja tych surowców osiąga przeciętnie wart(...)
»