Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Zieleń na dachach(...)

Maksymalne wykorzystywanie terenów pod budownictwo zabiera tereny, które mogą być oazą zielni w mieście. Warto więc zwrócić uwagę na to, że roślinnością można również obsadzać dachy budynków. Na świecie zielone dachy były stosowane już w starożytności, przykładem są ogrody Semiramidy w Babilonie. Później często zakładano je też w Skandynawii i Islandii, gdzie cieszyły się popularnością ze względu na właściwości te(...)
»

Transformacja sektora gos(...)

Kraje Europy Środkowej i Wschodniej chcące wstąpić do Unii Europejskiej pod wpływem opinii publicznej zmuszone są do inwestowania w lepsze przygotowanie wody pitnej i oczyszczanie ścieków. Stały się też magnesem przyciągającym prywatne przedsiębiorstwa chcące wziąć udział w zakrojonym na szeroką skalę programie niewątpliwie potrzebnej poprawy. Raport opracowany przez międzynarodową firmę konsultingowo-marketingową Frost&Sulivan, potwierdzający taki pogląd, stwierdza: Pomimo (...)
»