Czy faktycznie w tym roku bez podwyżek w spółkach komunalnych?

wydany w Przegląd Komunalny – 2018-3
  DRUKUJ

W tym roku bez podwyżek

w spółkach komunalnych?

Czy członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek komunalnych mają szanse na podwyżki w tym roku? Obowiązujące regulacje prawne to wykluczają, ale czy we wszystkich przypadkach?

W niejednej spółce i samorządzie pojawiają się pytania o dopuszczalność podwyższania w 2018 roku wynagrodzeń przysługujących członkom zarządów i rad nadzorczych spółek komunalnych. Ma to wykluczać art. 28 tzw. ustawy okołobudżetowej, tj. Ustawy z 8 grudnia 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2018 (DzU z 2017 r. poz. 2371). Czy faktycznie przepis ten we wszystkich przypadkach wyklucza podwyższanie w tym roku wynagrodzeń członków organów zarządzających i nadzorczych spółek komunalnych?

[...]
Dostęp do dalszej części artykułu jest płatny

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się |  Odblokuj kodem  | Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus