Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Edukacja ekologiczna(...)

Konkurs „Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny” To chyba oczywiste, że nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale każdy dzień w roku powinien mieć ekologiczny, charakter w treści i formie. Od lat w całej Polsce w pierwszy dzień wiosny masowo odbywają się różne akcje w szkołach. Fundacja Nasza Ziemia zachęcała już po raz drugi do zorganizowania w pierwszy dzień wiosny wycieczek (wypraw) i happeningów promujących poszanowanie środowiska. Do udziału w nich zaproszono lokalne społec(...)
»

Mały wielki problem(...)

Mały wielki problem   Spadają razem z deszczem, są w wodzie morskiej i rzecznej, prawdopodobnie unoszą się w atmosferze. Giną przez nie ryby, ale odkładają się także w naszych organizmach. Chodzi o mikroplastiki.   Masowa produkcja tworzyw sztucznych rozpoczęła się w 1940 r., a do 2009 r. wzrosła do poziomu 230 mln ton rocznie, co odpowiada wytwarzaniu co dwie sekundy masy odpowiadającej wadze piętrowego autob(...)
»