Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Kanały z dreszczykiem emo(...)

Noc w ciemnym kanale kilka metrów pod ziemią, towarzystwo szczurów i specyficzna woń ścieków... Brzmi jak część scenariusza niezłego horroru? Niekoniecznie. Leszczyńskie wodociągi udowodniły, że taka niekonwencjonalna wycieczka pozwala na poznanie historii miasta „od dołu”, a do tego jest świetną zabawą. Pomysł akcji zrodził się w Dziale Komunikacji i Edukacji MPWiK w Lesznie podczas opracowywania programu organizowanych corocznie dni otwartyc(...)
»

Informacje branżowe(...)

Lepsza jakość wody Powstała kilka tygodni temu pracownia chemii instrumentalnej w Laboratorium Badań Wody spółki Aquanet w Poznaniu posiada tzw. spektrometr masowy, który dokonuje pomiarów wody pod kątem zawartości kilkunastu pierwiastków, zwłaszcza metali ciężkich. Zaletą urządzenia jest to, że analiza, która do tej pory trwała wiele godzin, obecnie zajmuje dwie minuty. To jedno z kilkunastu takich urządzeń w Polsce, a pierwsze w Poznaniu. Sprzęt do nowej pracowni gromadzono przez dw(...)
»