Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Wokół odpadów - świat(...)

  Opony do przerobu Jeszcze w tym roku w Katarze zostanie otwarty nowy zakład w Umm Al Afai niedaleko stolicy kraju Doha. Jest on zdolny do przetworzenia 1,6 mln opon rocznie. Proces polega na mieleniu opon i pozyskiwaniu granulatu o różnej wielkości ziaren. Przy rozbiórce opon otrzymuje się także siatkę drucianą, którą również można granulować, a następnie oddzielić i na przykład przetopić. Produkty mogą być używane do wytwarzania(...)
»

Nie zabijajcie eutanazji!(...)

Eutanazja – wielki problem ponowoczesnych społeczeństw: z jednej strony uporczywe podtrzymywanie życia wbrew woli przewlekle chorego nie ma sensu, z drugiej jednak prawne usankcjonowanie procedur eutanazyjnych jest otwarciem przepustnicy z nadużyciami i „twórczej interpretacji” woli przewlekle chorych. Tak samo z in housem – czasami trzeba go zastosować, ale usankcjonowanie prawne (bez jasnych zapisów ich stosowania) spowoduje lawinę nadużyć, przede wszystkim w zakr(...)
»