Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Nieproste sprawy proste(...)

Osiągnięcie wysokiego poziomu ochrony środowiska jest traktowane przez Unię Europejską jako jeden z jej najważniejszych celów. Dlatego też ten obszar współpracy rozwija się bardzo dynamicznie. Przepisy związane z tym tematem zawarte są w ok. 300 aktach prawnych, a dotyczą zanieczyszczenia wody i atmosfery, nadmiernego hałasu, ochrony przyrody i zagospodarowania odpadów. Działania dotyczące ochrony środowiska w Polsce mogą być realizowane w ramach Programu(...)
»

Jest dobrze!(...)

Zenon Świgoń Czego można oczekiwać od inspektorów ochrony środowiska w gminach, którym nakazuje się organizowanie spisu powszechnego, łapanie bezdomnych kotów itp. zajęć, zapominając o poinformowaniu ich o inwestycjach i zamówieniach z dziedziny ochrony środowiska. Jak można dbać o środowisko, jeżeli w przetargu publicznym oceniana jest cena a nie jakość. Wynik, to 98% oferowanych tanich urządzeń, udających oczyszczalnie przydomowe. Jeżeli inspektor środowiska ma nawet przyg(...)
»