Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Odpady zielone do brązow(...)

Trawa, liście, gałęzie i odpady kuchenne (obierki z warzyw, fusy z kawy itd.) to jeden większych problemów polityki odpadowej prowadzonej przez samorządy. Ich zbiórka, a potem przerabianie nie są łatwe ani tanie, a osiągnięty efekt energetyczny też nie jest imponujący. Trawa, liście i gałęzie gorsze od złomu? Samorządom nie brakuje kłopotów związanych z segregacją i zbiorem odpadów zielonych oraz bioodpadów. Jest ich tak wiele jak źdźbeł trawy, która (...)
»

PGK Koszalin – edukacja e(...)

Koszalińskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zaprosiło mieszkańców regionu na coroczny Dzień Otwarty, który zorganizowano tradycyjnie w Regionalnym Zakładzie Odzysku Odpadów w Sianowie. Goście mogli zwiedzić nowoczesną instalację odzysku i przetwarzania odpadów. W zakładzie, który powstał dokładnie 40 lat temu, spółka zainwestowała kilkadziesiąt milionów złotych w najnowocześniejszą technologię umożliwiającą zagospodarowanie odpadów zgodnie z najbardziej rygorystycznymi przepis(...)
»