Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Strach przed nowym(...)

Konrad, mój kolega, który czyta pisane przeze mnie felietony, pomimo że jest spoza naszej branży, rzucił ostatnio pomysł, żebym napisał o... On to tak ładnie nazwał, a ja pewnie teraz wszystko popsuję. Przepraszam cię Konrad, ale określmy to tekstem o naszym strachu przed nowoczesnością. Na początku dyskusji oczywiście w duchu oburzyłem się na kolegę. Bo niby jak facet spoza branży może nam wytykać, że nie staramy się być nowocześni i że boimy się odważnych roz(...)
»

Recykling elementów pojaz(...)

Głównym aspektem konstrukcji nowych pojazdów jest zmniejszenie ich masy w celu ograniczenia zużycia paliwa i redukcji emisji szkodliwych związków. Wzrost bezpieczeństwa to kolejny element wymuszający używanie w pojazdach nowych materiałów konstrukcyjnych, takich jak aluminium, magnez, elementy plastikowe oraz kompozyty, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia stali. (...)
»