Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Roszczenie negatoryjne(...)

W kodeksie cywilnym problematyka ochrony zieleni, drzew i krzewów zawiera się w roszczeniu o zaniechanie naruszania własności, jeżeli to naruszenie nie polega na pozbawieniu właściciela faktycznego władztwa nad rzeczą.  To roszczenie jest uregulowane w art. 222 §2 k.c., wg którego przeciwko osobie naruszającej własność w inny sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad r(...)
»

Autostrada do… sukc(...)

Prosta droga do sukcesu – tak można podsumować tegoroczne targi AUTOSTRADA-POLSKA, które odbyły się w Kielcach w dniach 16-18 maja br. W otwarciu uczestniczyli m.in. Jerzy Polaczek, minister transportu, przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Przemysław Gosiewski, wiceprezes Rady Ministrów. Tegoroczna edycja targów AUTOSTRADA-POLSKA przerosła ubiegłoroczną o 26%, zajmując 23 tys. m2 powierzchni. Wystawcy prezentowali się na 389 stoiskach, w tym 51 za(...)
»