Piszemy o circular economy

wydany w Przegląd Komunalny – 2017-11
  DRUKUJ

Na rynku wydawniczym ukazało się nowe czasopismo o tytule „Energia i Recykling”. Magazyn jest pierwszym w Polsce miesięcznikiem na temat zyskującej szybko na znaczeniu nowatorskiej koncepcji rozwoju, którą jest gospodarka obiegu zamkniętego – GOZ (ang. circular economy).

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

– Ambicją redakcji jest informowanie o nowych trendach, technologiach w branżach związanych z GOZ-em, poszerzanie wiedzy merytorycznej, prezentowanie doświadczeń i oferty rynkowej. Mamy nadzieję, że „Energia i Recykling” spotka się z uznaniem czytelników i efektywnie wypełni rynkowe zapotrzebowanie – mówi Piotr Talaga, redaktor naczelny miesięcznika.

W czasopiśmie znajdą się następujące sekcje tematyczne: energia, energia cieplna, surowce i recykling, logistyka, ekoprzemysł, zrównoważony rozwój i dobre wzorce, w tym CSR. Nad poziomem merytorycznym czasopisma będą czuwać eksperci związani z daną tematyką, reprezentujący zarówno znakomite uczelnie, jak i organizacje branżowe, instytuty czy też firmy. Autorami są znawcy tematów, zarówno naukowcy, jak i praktycy.

„Energia i Recykling” spajać będzie potencjał dotychczas ukazujących się czasopism firmy Abrys: „Czysta Energia” i „Recykling”. Oba te tytuły cieszyły się uznaniem czytelników, ale nie w pełni obejmowały całokształt problematyki związanej z procesem gospodarowania w ramach circular economy. Nowe czasopismo będzie oferować to, co dotychczasowe tytuły, ale też znacznie więcej. Pismo obejmie nowe tematy, poszerzy grupę odbiorców, a także zwiększy częstotliwość ukazywania się. Od stycznia 2018 roku „Energia i Recykling” będzie wydawana w cyklu miesięcznym w nakładzie 6 tys. egzemplarzy („Czysta Energia” i „Recykling” będą ukazywać się tylko do końca tego roku). Obecnie na stronie www.energiarecykling.pl dostępny jest bezpłatnie sygnalny numer nowego czasopisma. Jednocześnie tematyka czasopisma będzie poruszana w specjalnej sekcji na stronie PortalKomunlany.pl.

Wydawcą czasopisma jest firma Abrys, która posiada wieloletnie doświadczenie na rynku wydawniczym, szczególnie w branżach ochrony środowiska i komunalnej.

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus