Komu upoważnienie?

wydany w Przegląd Komunalny – 2012-2
  DRUKUJ

Czy zakład komunalny musi nadać swoim pracownikom upoważnienia do przetwarzania danych osobowych?

Zgodnie z Ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, każdy administrator danych (m.in. gmina, jednostka komunalna) ma obowiązek nadania wszystkim osobom dopuszczonym do przetwarzania danych osobowych stosownych upoważnień w tym zakresie. Zobowiązuje go do tego art. 37 ustawy. Ponieważ przepis ten nie przewiduje żadnych wyłączeń, powyższy o [...]
Dostęp do dalszej części artykułu jest płatny

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się |  Odblokuj kodem  | Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus