Od redaktora

wydany w Przegląd Komunalny – 2011-11
  DRUKUJ

Listopadowy numer „Przeglądu Komunalnego” łączy się z POLEKO – jedną z największych imprez targowych w Polsce. Miesiąc ten dla branży komunalnej wydaje się być symboliczny (nie tylko za sprawą świąt obchodzonych 1 i 11 listopada), można bowiem pokusić się o stwierdzenie, że rok każdego komunalnika liczy się od listopada do listopada. Nikogo chyba nie zdziwi, że tę edycję Targów zdominuje temat nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która za półtora miesiąca wejdzie w życie.

Widzimy, jak wiele problemów i dylematów pojawia się w związku z nadchodzącymi zmianami. Zarówno listopad, jak i najbliższe miesiące to bardzo ważny czas dla wydawców prasy specjalistycznej naszej branży, ponieważ to od nas w dużej mierze zależy, w jaki sposób będą omawiane kwestie związane z nową, „odpadową” rzeczywistością. Wymaga to odpowiedzialności, bo jestem przekonana, że obiektywne patrzenie na ewolucję rynku pozwoli na racjonalne zarządzanie gospodarką odpadami zarówno przez samorządy, jak i przez przedsiębiorców. Dołożymy zatem wszelkich starań, aby w poszczególnych etapach zmian na rynku poruszana przez nas tematyka bezpośrednio opisywała aktualne wydarzenia w branży. Będziemy przedstawiać naszym Czytelnikom opinie i stanowiska wszystkich uczestników rynku, poczynając od administracji rządowej, poprzez urzędy marszałkowskie, na przedstawicielach gmin i przedsiębiorców kończąc. Wierzę, że jedynie kompleksowe spojrzenie na rynek pozwoli na wyciąganie właściwych wniosków.
Odniosłam się do zmiany w ustawie, która zacznie obowiązywać od nowego roku. Ale przed nami kolejna zmiana – tym razem w ustawie o odpadach. Czyli kolejna porcja emocji. Wspólna wymiana zdań i doświadczeń może przyczynić się do osiągnięcia sukcesu przez wszystkich, którym bliski jest temat zagospodarowania odpadów i gospodarki komunalnej. W przypadku zmian zawsze ktoś jest ich beneficjentem, kiedy inne podmioty tracą. Ale nam powinno zależeć na tym, żeby wszyscy, którzy w tej branży od lat działają zgodnie z prawem, osiągali korzyści. To, w jakim stopniu my na naszych łamach będziemy zajmować się omawianą tematyką zmian w ustawie, zależy także od Państwa. Dlatego po raz kolejny zachęcamy do kontaktu z redakcją.
Serdecznie zapraszam do Poznania na Targi POLEKO, na stoisko redakcyjne, gdzie z przyjemnością spotkamy się z naszymi czytelnikami.
 
Magdalena Dutka
redaktor naczelna
Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus