Od Wydawcy

wydany w Ecomanager – 2009-1
  DRUKUJ

„Ecomanager”, czasopismo, które trafia właśnie do Waszych rąk, jest kolejną inicjatywą wydawniczą firmy Abrys, od ponad dwudziestu lat prowadzącej szereg działań w branży ekologicznej (po szczegóły odsyłam na www.abrys.pl).

Główną tematyką „Ecomanagera” będzie ochrona środowiska w przemyśle i biznesie. Przedstawimy technologie z zakresu gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej, jak również rozwiązania dotyczące ochrony powietrza czy zagadnienia z obszaru energetyki. Przykłady skutecznego zarządzania środowiskowego oraz praktyki odpowiedzialnego biznesu stanowić będą ważny element każdego wydania.
Czasopismo ma stać się źródłem przejrzystej, rzetelnej i wyczerpującej informacji zarówno dla dużych zakładów przemysłowych, jak i dla mniejszych przedsiębiorców. Nowy tytuł ma za zadanie wspierać współpracę świata nauki z przemysłem i biznesem. Szczególny nacisk zamierzamy położyć na ekoinnowacje, gdyż oprócz tego, że są one wspierane w programach Unii Europejskiej, dobrze służą naszej gospodarce.
W zaledwie kilku zdaniach „od wydawcy” trudno zawrzeć wszystkie cele, priorytety i nadzieje związane z nowym projektem. Dlatego o naszych intencjach można dowiedzieć się więcej z lektury tego i kolejnych wydań „Ecomanagera”.
Czekamy na uwagi czytelników, w tym na sugestie dotyczące poruszanej tematyki – także tej, która mogłaby pojawić się na naszych łamach w przyszłości. Wszystkie spostrzeżenia rozważymy, a wyciągnięte wnioski pozwolą nam sukcesywnie udoskonalać nowy tytuł, bo w końcu „Ecomanager” powstaje dla Was.
 
Tomasz Szymkowiak
Dyrektor-redaktor naczelny wydawnictw
Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus