Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Reklama

Polecane artykuły:

Czy prawo umożliwia racjo(...)

Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, trzeba zauważyć, że istotną barierą w tej kwestii może być sposób postrzegania i interpretacji kluczowych zapisów rozporządzenia taryfowego, przyjęty w orzecznictwie rodzimych sądów administracyjnych. Problematyka dotycząca zagospodarowania wód opadowych i roztopowych (zwanych także dalej: deszczówką) ma charakter złożony, ogniskujący się nie tylko wokół problemów prawnych, ale także wokół zagadnień ekonomicznych (prz(...)
»

Informacje(...)

Pierwsze doświadczenia Od maja br. w Poznaniu prowadzony jest pilotażowy program doświadczalny związany z uzupełnianiem mikoryzą środowiska glebowego drzew miejskich. Inicjatorem programu jest firma Mykoflor z Końskowoli we współpracy z Akademią Rolniczą w Poznaniu. Zaszczepiono już klony przy ul. Chłapowskiego i 23 Lutego, kasztanowce przy ul. Hetmańskiej i Reymonta oraz metasekwoje i miłorzęby przy ul. Serbskiej. Działania te maja na celu poprawę kondycji drzew oraz stworzenie im na(...)
»