Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Logistyka odzysku (...)

  Znaczenie logistyki odzysku w procesach gospodarowania odpadami w sieciach dostaw było przewodnim tematem konferencji „Logistyka odzysku”.   Spotkanie, które zorganizował Eko Cykl Organizacja Odzysku, odbyło się w dniach 17-18 marca br. w Warszawie. Logistyka odzysku ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska, oszczędności surowców wtórnych oraz zmniejszenia kosztów zagospodarowania odpad(...)
»

Zgnieć śmieć(...)

  Czy w gospodarowaniu odpadami ma znaczenie wielkość i ilość? Zdecydowanie tak, i to na każdym etapie. Tym, na co każdy ma wpływ, jest decyzja o zakupie. Dzięki przemyślanym wyborom wiele odpadów może w ogóle nie powstać. Należy korzystać z tej możliwości i unikać wielokrotnego lub w ogóle niepotrzebnego opakowania. Wówczas nie wymusi się wielu dodatkowych działań, kosztów, a niekiedy uniknie się problemów towarzyszących zagospodarowan(...)
»