Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Reklama

Polecane artykuły:

Tylko z podziałem na kolo(...)

Seminarium "Opakowania a ekologia" - 21.09.2004 Zebrane w systemach selektywnej zbiórki opakowania szklane można przetworzyć na nowe praktycznie w 100%. Jednak, aby było to możliwe, konieczne jest oddzielne zbieranie szkła bezbarwnego i kolorowego. Wynika to z faktu, iż przetapianie na nowe opakowania lub inne wyroby jest dziś praktycznie jedynym sposobem recyklingu szkła. Stłuczki ze zmieszanych bezbarwnych i kolorowych opakowań szklanych nie (...)
»

Utylizacja aluminiowych p(...)

W dotychczasowym podejściu do oceny technologii odzysku materiałów z odpadów jako pierwsze stawiane jest pytanie o porównanie kosztów realizacji tego procesu z tym prowadzącym do otrzymania materiału z zasobu pierwotnego lub o podobne porównanie z efektami dotychczas stosowanych technologii recyklingu. Przyjęcie konieczności prowadzenia gospodarki – a więc i działań techno(...)
»