Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Właściwy kierunek działań(...)

Zakończyła się II edycja „Konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce”. Jego organizatorem jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii. Celem inicjatywy jest wyłonienie i nagrodzenie gmin, które uzyskały oszczędności w zakresie zużycia energii w budynkach użyteczności publicznej w 2006 r. w stosunku do dwóch poprzednich lat. 20 kwietnia br. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Konkursu. Spośród 38 zgłoszonych gmin jury wyłoniło czterech (...)
»

Europejska Karta Planowan(...)

Wizja Miast i Regionów – Terytoriów Europy w XXI w. Europejska Karta Planowania została uchwalona przez Europejską Radę Urbanistów (ECTP-CEU) w Barcelonie w 2013 r. Składa się ona z trzech części : I – obejmującej wizję dla miast i regionów Europy – terytoriów, II – określającej rolę urbanistów i wyzwania dla efektywnego planowania oraz III – wskazującej na zobowiązania urbanistów w Europie. Wybór rekomendacji z tej ostatniej części –  co wiąże się z tematem gł(...)
»