Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Reklama

Polecane artykuły:

Zgłoszenie zamiaru usunię(...)

Rewolucyjna zmiana zasad ochrony drzew i krzewów znajdujących się poza lasami, wynikająca z Ustawy z 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody1, weszła w życie 1 stycznia br. Znowelizowała ona m.in. art. 83f ust. 1 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody2, dodając do tego przepisu pkt 3a, zgodnie z którym z obowiązku uzyskania zezwolenia zwolniono usunięcie drzew, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na(...)
»

Informator(...)

Ekologicznie pod żaglami W Mikołajkach powstała pierwsza przyjazna środowisku przystań żeglarska. Uroczystość otwarcia obiektu odbyła się 30 kwietnia br. w Mazurskim Klubie Żeglarskim w Mikołajkach podczas inauguracji tegorocznego sezonu żeglarskiego. W ekologicznej przystani można m.in. wypompować ścieki z jachtów i łodzi motorowych, a także pozbyć się śmieci. W budynku znajdują się sanitariaty i prysznice, pomieszczenia socjalno-administracyjne i sala edukac(...)
»