Kategorie artykułów

Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie ABRYS SP. z o.o.

Polecane artykuły:

Twarzą w twarz(...)

Taki dzień zdarza się raz w roku. Członkowie Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” spotykają się, by wspólnie podsumować ubiegły rok, zaplanować bieżący i wskazać pożądane kierunki rozwoju organizacji, do której należą. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków IGWP odbyło się 28 maja 2013 r. Do Warszawy przyjechało 144 przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Okazji do spotkań i dyskusji branżyści w ciągu roku mają sporo. Odbywają się zebrania Rady Izby, prezes i dy(...)
»

Grusza drobnoowocowa(...)

Grusze kojarzą się zwykle z drzewami owocowymi, znanymi z soczystych i smacznych gruszek. Jednak niektóre dzikie gatunki okazały się również bardzo wytrzymałymi drzewami w trudnych warunkach miejskich. Taką właściwość zawdzięczają one głębokiemu, palowemu systemowi korzeniowemu, sięgającemu do wody gruntowej. Dzięki temu starsze drzewa tolerują suszę. Takim gatunkiem jest m.in. grusza drobnoowocowa (Pyrus calleryana), od kilku lat sadzona na terenach zieleni niekt&oacut(...)
»