Polskie miasta przyszłości to...

wydany w Dodatek specjalny – 2016-9
  DRUKUJ

Tomasz Sochacki
dyrektor Departamentu Usług IT
APN Promise

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

…to miasta, które są gotowe na innowacje i dostosowane do oczekiwań mieszkańców. Stawiają na otwarty dialog, są przyjazne dla biznesu i w odpowiedni sposób wykorzystują dotychczasowe zasoby, budując swój potencjał gospodarczy.

Piotr Wyroślak
Business Solution Manager
Proximus

…to wielowymiarowe przestrzenie dynamicznego rozwoju zamieszkujących je społeczeństw. To żywe organizmy zarządzane przez inteligentne systemy informatyczne, wspomagające rozwój i utrzymanie przestrzeni miejskiej i pozostające w stałej interakcji z obywatelami.

Tomasz Turczynowicz
Grupa Kapitałowa Qumak
prezes Zarządu Star ITS

…to motor dla zmian w regionach. Ogromny, często jeszcze niewykorzystany potencjał, jaki zostanie już wyzwolony, może dać niesamowity impuls całej gospodarce.

Marcin Guzowski
prezes Zarządu
Solveris

…to miasta, które oszczędzają czas. Pozwalają mieszkańcom wykonywać codzienne czynności w sposób szybszy, bardziej komfortowy i przy mniejszym negatywnym wpływie na środowisko naturalne.

Krzysztof Żuk
prezydent Lublina

…to miasta otwarte, kreatywne, gotowe do rozwoju i zmian poprawiających jakość życia i pracy. Szybko analizują otoczenie i równie szybko dostosowują się do potrzeb mieszkańców, przedsiębiorców i turystów.

Mariusz Kochański
członek Zarządu, dyrektor Działu Systemów Sieciowych
Veracomp

… to obywatele, władze lokalne i służby komunalne, zintegrowani w jedną społeczność, skoncentrowani na poprawie jakości życia, produktywności, atrakcyjności dla nowych mieszkańców i inwestorów, wykorzystujący do tego celu otwarte standardy, technologie mobilne, sieci społecznościowe i analitykę Big Data.

Zbigniew Michniowski
pełnomocnik prezydenta miasta ds. zrównoważonego rozwoju
Urząd Miejski w Bielsku-Białej

…to takie miasta, w których nie mówi się o efektywności energetycznej, ochronie powietrza czy bezpieczeństwie. To mają być wartości podstawowe, zapewnione przez działania samorządów lokalnych, a dyskusje i projekty są ukierunkowane na poziom jakości i komfortu życia. Utopia? Oby nie…

Andrzej Bojanowski
zastępca prezydenta Gdańska

…to miasta otwarte, słuchające swoich mieszkańców, wchodzące z nimi w dialog oparty na zaufaniu. W takich miastach wdrażanie nowoczesnych technologii nie jest celem samym w sobie, a jedynie narzędziem do wspólnego mierzenia się z miejskimi wyzwaniami.

Jacek Jaśkowiak
prezydent Poznania

…to miasta współtworzone przez mieszkańców. Dużą rolę odgrywają projekty o charakterze społecznym, korzystające z nowoczesnych rozwiązań z zakresu dialogu społecznego i współrządzenia. Miasta otwarte wykorzystują nowoczesne technologie, by stawać się coraz bardziej atrakcyjne i przyjazne dla mieszkańców, przedsiębiorców i turystów.

Robert Biedroń
prezydent Słupska

…to nowoczesne miasta, przyjazne dla mieszkańców, turystów i inwestorów. To miasta, które są sprawnie zarządzane i rozwijają się w sposób zrównoważony.

Rafał Kulczycki
dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta
Urząd Miasta Krakowa

…to miasta otwarte na potrzeby mieszkańców, kreujące wielofunkcyjną przestrzeń, przyjazną i funkcjonalną administrację. Miasta inteligentne to miasta efektywnie zarządzane we współpracy z mieszkańcami, gdzie priorytetem jest tworzenie obszarów atrakcyjnych inwestycyjnie, nowoczesnych, a jednocześnie przyjaznych i zielonych miejsc do zamieszkania i wypoczynku. To po prostu miasta, w których żyje się łatwiej, lepiej, taniej i przyjemniej.

Maciej Bluj
wiceprezydent Wrocławia

…to miasta dbające o wszystkich użytkowników, stale poprawiające jakość życia swoich mieszkańców, przyciągające do siebie ludzi przedsiębiorczych, firmy oraz turystów. To miasta, które, tak jak Wrocław, potrafią łączyć stały rozwój miasta z jednoczesną dbałością o sprawy mieszkańców.

Grzegorz Gawlik 
główny specjalista,
biuro Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta
Urząd Miasta Łodzi

…to miasta świadome swoich potencjałów, odpowiedzialne i sprawne zarządzane, w których mieszkaniec jest podmiotem każdej zmiany, a elementy przyrody, partycypacji i technologii przybliżają go do budowania miasta wysokiej jakości życia i zadowolonych mieszkańców.

Opr. Barbara Krawczyk

 

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus