EQUIPO – jakość i innowacje

wydany w Dodatek specjalny – 2013-11
  DRUKUJ

Podczas tegorocznych Targów POLEKO firma EQUIPO po raz kolejny dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem – zarówno na stoisku na terenie MTP, jak i w kuluarach Kongresu ENVICON (więcej na ten temat czytaj w „Przeglądzie Komunalnym” 11/2013).

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

EQUIPO działa w zakresie dynamicznie rozwijającej się branży gospodarki odpadami komunalnymi. Poza branżową dywersyfikacją EQUIPO stawia także na doświadczenie – głównie w kwestii technologii – swoich zagranicznych partnerów oraz innowacyjne podejście do Klienta. W swojej ofercie firma ma nie tylko sprzęt, który można zainstalować na istniejących liniach produkcyjnych, ale też kompleksowe rozwiązania poparte wiedzą techniczną. Siła EQUIPO tkwi także w doświadczonym zespole ludzi. Nadrzędnymi celami firmy są zaoferowanie Klientom najlepszego rozwiązania, dostarczenie optymalnego sprzętu i nawiązanie długofalowej współpracy, a przede wszystkim chęć dzielenia się wiedzą wynikającą ze znajomości dostępnych rozwiązań oraz potrzeb i oczekiwań Klientów, a także ze zdobytego doświadczenia branżowego.

Filary, na których EQUIPO buduje swoją przewagę rynkową, to:

  • zespół doświadczonych ludzi,
  • silne eksperckie wsparcie dla branżystów i Klientów,
  • stabilność firmy,
  • przedstawicielstwo dostawców ze światowej czołówki,
  • opieka posprzedażowa.

Poprzez indywidualne spotkania z osobami decyzyjnymi, publikacje w magazynach branżowych oraz obecność na kluczowych konferencjach EQUIPO stara się zwracać uwagę na istotę podejmowania decyzji przy doborze dostawcy, niejednokrotnie mogącą zaważyć na jakości funkcjonowania placówki i oferowanych przez nią usług. Wszystkie te działania mają na celu ochronę środowiska i dbałość o jego dobro.

Zarządzający firmą doskonale zdają sobie sprawę także z tego, że maszyny i urządzenia są jednym z najbardziej wartościowych elementów w zakładzie produkcyjnym, niezależnie od profilu działalności. Zagadnienie doboru odpowiedniego dostawcy również jest bardzo bliskie EQUIPO, gdyż jakiś czas temu firma sama borykała się z tym problemem. Dlatego dziś podjęcie decyzji o rozpoczęciu współpracy jest każdorazowo poprzedzone rzetelnym zapoznaniem się z oferowanymi urządzeniami i technologią ich wykonania.

Poprzez swoją działalność firma stara się także zmienić podejście zarządzających zakładami w taki sposób, aby cena technologii bądź urządzenia nie była głównym parametrem decydującym o zakupie i nie przysłaniała tak istotnej kwestii jak koszty eksploatacyjne (które są długoterminowe). EQUIPO doskonale zdaje sobie sprawę, że zakup tanich urządzeń może znacząco podnieść finalnie ponoszone koszty. Technologie, które oferuje, dobierano więc m.in. pod kątem oszczędności tychże kosztów oraz innowacyjnych rozwiązań przynoszących korzyści środowisku. Dostawcy, których reprezentuje EQUIPO, stosują technologie pozwalające oszczędzać energię, zwiększające wydajność oraz wspomagające regenerację środowiska. Klienci stosujący tego typu technologie optymalizują pracę swoich zakładów poprzez zwiększenie wydajności pracy, a zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i ilości odpadów kierowanych do składowania.

W swojej działalności EQUIPO poszukuje także innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwsza na świecie firma zastosowała, przeznaczoną do suszenia RDF, suszarnię bębnową (firmy Vandenbroek) zainstalowaną bezpośrednio na terenie cementowni. Dzięki zastosowaniu ciepła z chłodnika udało się także uzyskać bardzo ekonomiczny proces suszenia w cementowni CEMEX Polska. Z kolei w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Radiowo (MPO Warszawa) firma EQUIPO uruchomiła największą w Europie instalację do biostabilizacji, opartą na technologii półprzepuszczalnej membrany GORE® Cover – a należy podkreślić, że Targi POLEKO 2013 były miejscem szerokiej dyskusji o technologii GORE® Cover.

Największa z zainstalowanych przez EQUIPO belownic firmy BOA działa w przedsiębiorstwie BYŚ – Wojciech Byśkiniewicz.

W branży zagospodarowania odpadów komunalnych i przemysłowych EQUIPO współpracuje z firmami: BOA Recycling Equipment (dostawcą belownic, rozdrabniaczy do tektury, bagopenerów i perforatorów), Vecoplan (dostarczającą rozdrabniacze do różnych typów materiałów, linie do produkcji paliw alternatywnych i systemy magazynowania) oraz Vandenbroek (specjalizującą się w produkcji suszarni RDF, osadów ściekowych i biomasy). W dziedzinie biostabilizacji, biosuszenia i kompostowania EQUIPO reprezentuje firmę Gore, która oferuje innowacyjną technologię GORE® Cover do biologicznego, tlenowego przetwarzania odpadów przy użyciu membran.

EQUIPO

ul. Karolewska 38/40

90-561 Łódź

tel. 0048 42 235 28 33

faks 0048 42 235 28 24

office@equipo-solutions.pl

www.equipo-solutions.pl

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus