160 wystawców i 9000 zwiedzających

wydany w Czysta Energia – 2013-4
  DRUKUJ

W halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich w dniach 15-17 marca 2013 r. odbyły się targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA, na które przybyło ponad 160 wystawców i ok. 9000 zwiedzających. Ideą przewodnią wydarzenia było budownictwo energooszczędne i pasywne.

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich.

Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN wraz z Targami Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA są największym przedsięwzięciem targowym organizowanym przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie i najważniejszym w woj. zachodniopomorskim wydarzeniem dla branży budowlanej i energetycznej. Impreza gromadzi liderów rynku, uznane marki, w tym firmy zarówno z Polski, jak i z zagranicy, inwestujące w innowacyjność i dynamiczny rozwój. Przewodnim hasłem targów była energooszczędność. To kierunek, w którym zmierza współczesne budownictwo. Przez cały czas ich trwania można było oglądać prezentację „Domu EKOnomicznego i inteligentnego”, tj. przekroju domu zbudowanego w technologii energooszczędnej i pasywnej. Na tym przykładzie po raz pierwszy, obok materiałów i technologii spełniających standardy domu pasywnego, pokazano zastosowanie inteligentnych systemów sterowania budynkiem. Omówienie komfortu i efektywności ich użytkowania było jednym z tematów wystąpień specjalistów zabierających głos w Loży ekspertów. Tu również można było dowiedzieć się więcej o możliwościach dopłat z NFOŚiGW.

Prezentowana na targach oferta ponad 160 wystawców obejmowała szeroki zakres branżowy: wiele rodzajów materiałów, technologii, innowacyjnych rozwiązań i usług związanych z budową lub remontem domów oraz mieszkań. Nowościami na targach były m.in. zdecentralizowany system inteligentnych instalacji Catston, budynki o 10-krotnie niższym zapotrzebowaniu na energię cieplną, ściana pasywna, moduły fotowoltaiczne, panele fotowoltaiczne czy kocioł na pelet. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się ekologiczne, energooszczędne systemy grzewcze, w tym pompy ciepła, instalacje solarne oraz technologie energooszczędne, tj. przydomowe turbiny wiatrowe czy rekuperatory. Spośród całej oferty warto zapamiętać nagrodzoną w konkursie „EKOlider” halę magazynową, zintegrowaną z systemem fotowoltaicznym, zgłoszoną przez Euro Com Project.proponuję przeniesc ten akapit tutaj – dot. Targow a nie imprez towarzyszacych

Po raz piąty odbyła się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna, pozwalająca na szybkie nawiązanie kontaktu z potencjalnymi kooperantami. Ponad 40 przedsiębiorców z Polski, Niemiec, Czech, Finlandii i Szwecji odbyło łącznie 80 rozmów.

Cyklicznie odbywająca się przy okazji targów konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu” tym razem dotyczyła m.in. regulacji prawnych odnośnie OZE i źródeł ich finansowania, efektywności energetycznej, roli OZE w zrównoważonym rozwoju regionu i energetycznego wykorzystania odpadów.

Alicja Kowalska

Ten artykuł jest dostępny dla wszystkich

Z prenumeratą cyfrową lub papierową uzyskasz
bezpłatny dostęp do wszystkich treści.

Sprawdź ofertę prenumeraty

Zaloguj się  |  Prenumerujesz? – otrzymaj dostęp

comments powered by Disqus